Klienti z Vysočinských nemocnic a domovů důchodců představili své výrobky

Zhruba stovka lidí se přišla podívat na tvorbu klientů z Vysočinských nemocnic v Humpolci a Ledči nad Sázavou, kteří si zde krátí čas tvořením různých zajímavých výrobků v rámci programu ergoterapie. Minulý týden se totiž uskutečnila ve spolupráci s místními domovy důchodců v Městské knihovně v Humpolci výstava jejich prací.

Návštěvníci si zde mohli nejen prohlédnout ale i zakoupit mnoho zajímavých a nápaditých podzimních i vánočních dekorací . Z vystavovaných předmětů byl velký zájem o adventní věnečky, závěsné věnce, svíčky, košíčky z pedigu, polštářky, jahelníčky, dekorace na špejli, háčkované a vyšívané výrobky a podobně.

Výstava trvala dva dny a byla spojena s doprovodným programem. Ve čtvrtek zde nejen senioři vyslechli velmi zajímavou a poučnou přednášku o Alzheimerově demenci a jejím dopadu, kterou velmi srozumitelným způsobem především z praxe podal lékař Vysočinských nemocnic z Ledče nad Sázavou MUDr. Zdeněk Pehal. V pátek se pak veřejnost zúčastnila i tvůrčí dílny, kde si mohl každý návštěvník vytvořit podzimní či vánoční věnec.

Další prodejní výstava výrobků se uskuteční pravděpodobně již na jaře, tentokrát se zaměřením na Velikonoce.