„Spokojený pacient, odborná úroveň personálu a ekonomická stabilita.”

Nemocnice představila nejen nové prostory ale také inovace v léčbě pacientů

Zhruba šest desítek zájemců si ve středu přišlo prohlédnout nově zrekonstruované prostory přízemí budovy Nemocnice následné péče v Humpolci. Konalo se zde totiž slavnostní otevření nové vstupní haly s recepcí a dalších nově zrekonstruovaných místností, které budou sloužit nejen pacientům následné péče a klientům sociálních lůžek, ale také široké veřejnosti. Za líbezných tónů fléten dvou žáků ze ZUŠ Humpolec a jejich učitelky Jany Sankotové, tak byla přestřižena pomyslná páska nově vybudovaného bezbariérového vstupu do budovy nemocnice.
Všichni návštěvníci, mezi nimiž byli zástupci Města Humpolce a Ledče nad Sázavou, lékaři i laická veřejnost, si tak mohli prohlédnou nové prostory přízemí, které budou sloužit jako ordinace a zázemí pro soukromé lékaře ale také nové místnosti v prvním patře. Zde vznikl pro klienty nemocnice například reminiscenční, neboli vzpomínkový pokoj. Místnost připomíná obývací pokoj z doby, kterou mají naše babičky a dědové ve svých vzpomínkách. Vzpomínky u těchto lidí pak fungují jako terapeutický nástroj.
Z dalších nových místností, které již pacienti plně využívají je například zákrokový sálek. Zde se v letošním roce rozjel nový projekt na léčbu chronických ran u pacientů. Vysočinské nemocnice jsou jedny z prvních, které představily ve spolupráci s Národním centrem tkání a buněk nový typ léčby špatně se hojících ran. Ve středu si tak převzaly darovací šek v hodnotě 300 tisíc korun od Nadačního fondu regenerativní medicíny na nákup amniových membrán, které pomohou pacientům zbavit se defektů, které je trápí mnohdy i několik let. Již po čtrnácti dnech testovací léčby už lékaři zaznamenávají s amniovými membránami obrovské úspěchy.
V neposlední řadě si pak všichni zájemci mohli vyzkoušet další novinku, kterou nemocnice následné péče pořídila pro své pacienty a to robotickou ruku Rapael. Jde o chytrou rukavici určenou k aktivní rehabilitaci. Pacientům s omezenou pohyblivostí ruky napomáhá rozpohybovat prsty, zápěstí i předloktí a tím rozvíjet nejen kognitivní funkce ale i neuroplasticitu mozku.