Jeden den otevřel dveře nemocnic pro širokou veřejnost

Začátkem října přivítaly Vysočinské nemocnice desítky návštěvníků. V Nemocnici Háj, Nemocnici Humpolec i v Léčebně respiračních onemocnění v Humpolci se konal Den otevřených dveří. Návštěvníci si mohli prohlédnout nejen jednotlivá oddělení a některé pokoje sociální služby, ale také místa, která bývají veřejnosti v ostatní dny zavřená, jako například zázemí rehabilitace nebo ergoterapie. Ta je denně k dispozici pohyblivějším pacientům, kteří zde využívají volný čas a naučí se něco nového a zajímavého. Nejen pro návštěvníky, ale i pro pacienty se v budově Nemocnice Humpolec v den otevřených dveří uskutečnilo vystoupení dětského hudebního souboru Hálkováček.
V léčebně respiračních onemocnění zase měli možnost lidé porovnat současnost s historií tohoto zařízení. Na všech budovách si lidé mohli nechat změřit krevní tlak, saturaci kyslíku nebo glykémii.