„Spokojený pacient, odborná úroveň personálu a ekonomická stabilita.”

Primář a odborný garant:                MUDr. Jiří Zoula

Vrchní sestra:                                        Mgr. Marie Čelanská

Plicní léčebna Humpolec

 

Plicní léčebna poskytuje následnou péči, která navazuje na péči akutních lůžek a slouží zejména k doléčení pacientů.

Budova léčebny se nachází nedaleko centra a je v dosahu dálnice D1. Disponuje rozsáhlým a udržovaným parkem. Má dvě oddělení s celkem 70 lůžky, z toho 40 lůžek následné péče a 30 lůžek ošetřovatelské péče.

Spektrum poskytovaných služeb:

- léčebné - specializovaná péče o pacienty s nemocemi průdušek, plic a pohrudnice, především pro nemocné s chronickým průběhem a s přidruženými chorobami.

- ošetřovatelské

- rehabilitač - individuální a skupinová cvičení, nácvik vertikalizace (stabilní sed, stoj a chůze, volba vhodné kompenzační pomůcky), trénink sebeobsluhy a soběstačnosti, magnetoterapie, fototerapie (panel denního světla, biolampa), termoterapie s možností rašelinového zábalu, oxygenoterapie, cvičení horních i dolních končetin na motomedech. Pro zvýšení fyzické kondice klienta lze využít rotoped a chodící pás. Indikace jednotlivých prvků rehabilitace je vždy ovlivněna kontraindikacemi a aktuálním zdravotním stavem klienta.

- ergoterapeutické

Během hospitalizace se zajímáme i o sociální zázemí nemocných, abychom věděli, jak o pacienta bude postaráno po propuštění. 

Každý den v léčebně probíhá ergoterapie (pracovní činnost), rehabilitace - dle individuálních potřeb pacienta, 1x týdně dochází do zařízení klinický psycholog.

Nadstandardní služby:

Nabízíme možnost využití nadstandardního pokoje, který je vybaven LCD televizorem, ledničkou, rádiem s CD přehrávačem, snadno dostupným sprchovým koutem a WC. K dispozici je ve všedních dnech možnost výběru ze 3 jídel k obědu, pokud to dovoluje zdravotní stav klienta.

Cena za jedno lůžko je 400 Kč za 1x den.

Příjem pacientů do Plicní léčebny Humpolec:

Více k příjmu pacientů: http://www.vysocinskenemocnice.cz/cz/s1058/Pro-pacienty/c3917-Prijem-pacientu