Poděkování za péči na Plicní léčebně v Humpolci

Byl jsem necelé dva měsíce pacientem Plicní léčebny v Humpolci. Důvodem bylo doléčení plicních potíží a rehabilitace nehybných dolních končetin.
Sestry, ale i lékaři, obzvlášť pak pan primář, mi moc pomohli v mé těžké situaci. Přesto musím přiznat, že ne vždy to bylo dokonalé. Ale jsme jen lidi, a každý má právo mít občas špatný den. Celkově bych to hodnotil jako kladný a netraumatizovaný pobyt.
Vzhledem k mé imobilitě, jak už jsem se zmínil, bych také chtěl vyzdvihnout práci a nadlidský přívětivý přístup rehabilitační sestry Zuzany Č., která mě během krátké doby s pomocí chodítka postavila na nohy. Ne k úplné dokonalosti, což se ani neočekávalo, ale přesto to byl obrovský posun. A také díky jejímu neutuchajícímu a nakažlivému optimismu mě dokázala povzbudit do dalších těžkých chvil, které mě čekají.
Chtěl bych tedy všem, které pobyt v Plicní léčebně v Humpolci čeká, vzkázat, aby se nebáli. Skutečně přístup všech je absolutně jiný než v ostatních léčebných zařízeních. Navíc, v okolí je rozsáhlý park, do kterého jsem se já osobně nemohl podívat, ale měl jsem tu šanci na něj koukat z okna. Tím se ocitnete téměř v jiném světě, uprostřed přírody, tiché a voňavé, a dokážete alespoň na chvíli zapomenout, proč jste tady.
Dalším strašákem při pobytu v nemocnicích bývá strava. K tomu nemohu nic jiného dodat, že skutečně se chuť jídel nijak moc neliší od ostatních zařízení. Ale zde se to krásně vyrovnává způsobem podávání jídla - jako doma. Žádné plato, ze kterého po otevření na Vás zavane směsice všeho, co plato obsahuje. Zde se hezky zvlášť roznáší polévka, a pak hlavní jídlo. A tak se nikdy nestane, že by druhé jídlo vychladlo. A není třeba se obávat hladu, porce jsou dost velké !
Celkově vzato, čas Vám tady ubíhá poměrně rychle. A až si uvědomíte, že se Vám tady vlastně “líbí“, tak Vás budou posílat domů, protože vaše léčba je u konce.